Parteneri »

Tinguely International BV

Compania, cu sediul în Olanda, face parte dintr-un holding care oferă servicii complete destinate pieţei muncii prin produse inovatoare care contribuie la dezvoltarea pieţei interne şi internaţionale în următoarele domenii:

• reintegrare pe piaţa muncii şi prevenirea absenteismului;
  • intervenţii medicale de natură fizică si psihiologică;
  • asigurări în domeniul pieței muncii;
  • recrutare – consultanţă

Cele mai importante proiecte, derulate în Germania şi Israel, sunt:

• ProiectulŞansa” s-a adresat adulţilor apţi de muncă, femei si bărbaţi, şomeri cu probleme de reintegrare cauzate de vârstă, sex, origine, calificare neclară sau insuficientă, ameninţaţi de şomajul pe termen lung din cauza lipsei unei oferte de consiliere şi susţinere adecvate.
  • Proiectul „Şansa - ACTIVĂ”, continuare a proiectului „Şansa”, a avut ca obiectiv integrarea pe termen lung pe piaţa muncii a persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă.

În Israel, în regiunea Nazareth, este în curs de implementare un proiect care are ca scop integrarea şomerilor pe piaţa muncii. Programul, realizat în parteneriat guvernamental, se desfășoară în cadrul unui centru de reintegrare și combină experiența companiei olandeze prezentate anterior cu cea a organizației israeliene şi cu realitatea pieţei muncii din Israel.